Handball Premier: Πρεμιέρα με ντέρμπι ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Αθλητικα


Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Handball Premier και η 1η αγωνιστική περιλαμβάνει ντέρμπι μεταξύ της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού.

Στις 19 Σεπτεμβρίου ξεκινάει το πρωτάθλημα της Handball Premier. Ως εκ τούτου πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση, με την πρώτη αγωνιστική να περιλαμβάνει μεγάλο ντέρμπι.

Συγκεκριμένα, στην πρεμιέρα της Handball Premier θα γίνει με το παιχνίδι μεταξύ της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

1η Αγωνιστική (17.09.2022)

  • Δράμα Bianco Monte – ΕΣΝ Βριλησσίων
  • Ιωνικός Affidea – Διομήδης Άργους
  • ΧΑΝΘ – Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
  • Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΕΣΧ Πυλαίας
  • ΑΕΚ – Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
  • ΠΑΟΚ – ΑΣΕ Δούκα

2η Αγωνιστική (24.09.2022)

  • ΠΑΟΚ – Δράμα Bianco Monte
  • ΕΣΝ Βριλησσίων – Ιωνικός Affidea
  • Διομήδης Άργους – ΧΑΝΘ
  • Αερωπός Έδεσσας ManDynamic – Ζαφειράκης Νάουσας
  • ΑΕΣΧ Πυλαίας – ΑΕΚ
  • ΑΣΕ Δούκα – Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή

3η Αγωνιστική (01.10.2022)

  • Ιωνικός Affidea – ΠΑΟΚ
  • ΧΑΝΘ – ΕΣΝ Βριλησσίων
  • Ζαφειράκης Νάουσας – Διομήδης Άργους
  • ΑΕΚ – Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
  • Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή – ΑΕΣΧ Πυλαίας
  • Δράμα Bianco Monte – ΑΣΕ Δούκα

4η Αγωνιστική (22.10.2022)

  • ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ
  • Δράμα Bianco Monte – Ιωνικός Affidea
  • ΕΣΝ Βριλησσίων – Ζαφειράκης Νάουσας
  • Διομήδης Άργους – ΑΕΚ
  • Αερωπός Έδεσσας ManDynamic – Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
  • ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΣΧ Πυλαίας

5η Αγωνιστική (29.10.2022)

  • Ζαφειράκης Νάουσας – ΠΑΟΚ
  • ΧΑΝΘ – Δράμα Bianco Monte
  • ΑΕΚ – ΕΣΝ Βριλησσίων
  • Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή – Διομήδης Άργους
  • ΑΕΣΧ Πυλαίας – Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
  • Ιωνικός Affidea – ΑΣΕ Δούκα

6η Αγωνιστική (05.11.2022)

  • ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
  • Δράμα Bianco Monte – Ζαφειράκης Νάουσας
  • Ιωνικός Affidea – ΧΑΝΘ
  • ΕΣΝ Βριλησσίων – Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
  • Διομήδης Άργους – ΑΕΣΧ Πυλαίας
  • ΑΣΕ Δούκα – Αερωπός Έδεσσας ManDynamic

7η Αγωνιστική (12.11.2022)

  • Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή – ΠΑΟΚ
  • ΑΕΚ – Δράμα Bianco Monte
  • Ζαφειράκης Νάουσας – Ιωνικός Affidea
  • ΑΕΣΧ Πυλαίας – ΕΣΝ Βριλησσίων
  • Αερωπός Έδεσσας ManDynamic – Διομήδης Άργους
  • ΧΑΝΘ – ΑΣΕ Δούκα

8η Αγωνιστική (16.11.2022)

  • ΠΑΟΚ – ΑΕΣΧ Πυλαίας
  • Δράμα Bianco Monte – Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
  • Ιωνικός Affidea – ΑΕΚ
  • ΧΑΝΘ – Ζαφειράκης Νάουσας
  • ΕΣΝ Βριλησσίων – Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
  • ΑΣΕ Δούκα – Διομήδης Άργους

9η Αγωνιστική (19.11.2022)

  • Αερωπός Έδεσσας ManDynamic – ΠΑΟΚ
  • ΑΕΣΧ Πυλαίας – Δράμα Bianco Monte
  • Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή – Ιωνικός Affidea
  • ΑΕΚ – ΧΑΝΘ
  • Διομήδης Άργους – ΕΣΝ Βριλησσίων
  • Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΣΕ Δούκα

10η Αγωνιστική (26.11.2022)

  • ΠΑΟΚ – Διομήδης Άργους
  • Δράμα Bianco Monte – Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
  • Ιωνικός Affidea – ΑΕΣΧ Πυλαίας
  • ΧΑΝΘ – Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
  • Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΕΚ
  • ΑΣΕ Δούκα – ΕΣΝ Βριλησσίων

11η Αγωνιστική (03.12.2022)

  • ΕΣΝ Βριλησσίων – ΠΑΟΚ
  • Διομήδης Άργους – Δράμα Bianco Monte
  • Αερωπός Έδεσσας ManDynamic – Ιωνικός Affidea
  • ΑΕΣΧ Πυλαίας – ΧΑΝΘ
  • Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή – Ζαφειράκης Νάουσας
  • ΑΕΚ – ΑΣΕ Δούκα



Διαβάστε τη συνέχεια: sport24.gr