Αθλητικές μεταδόσεις: Εκτός έδρας δοκιμασίες για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό κόντρα σε Ρεάλ και Άλμπα, πού θα δείτε τα παιχνίδια

Αθλητικα


Ο Ολυμπιακός κόντρα στην Ρεάλ (21:45, Novasports Prime και LIVE από το SPORT24) και Παναθηναϊκός κόντρα στην Άλμπα (21:00, Novasports 4 και LIVE από το SPORT24) ρίχνονται ξανά στην μάχη της EuroLeague για την 3η αγωνιστική, στην 1η διαβολοβδομάδα της σεζόν. Ευρωπαϊκές υποχρεώσεις για ΠΑΟΚ και Προμηθέα.

Η πρώτη διαβολοβδομάδα της φετινής EuroLeague άνοιξε χθες (18/10) την αυλαία της, ωστόσο οι δύο εκπρόσωποί μας στην διοργάνωση μπαίνουν σήμερα (19/10) στην μάχη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Την αρχή, χρονικά, κάνει ο Παναθηναϊκός, ο οποίος αντιμετωπίζει την φορμαρισμένη Άλμπα στο Βερολίνο (21:00, Novasports 4 και LIVE από το SPORT24), ξέροντας ότι έχει δύσκολο έργο, το οποίο γίνεται δυσκολότερο λόγω της απουσίας του Νέιτ Γουόλτερς.

Λίγο αργότερα, ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Ρεάλ στην Μαδρίτη (21:45, Novasports Prime και LIVE από το SPORT24), θέλοντας να διατηρήσει το αήττητό του κόντρα σε ένα από τα φαβορί της διοργάνωσης.


Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός (21:00, Novasports 4)
Μπασκόνια – Ερυθρός Αστέρας (21:30, Novasports 3)
Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός (21:45, Novasports Prime)
Τα χθεσινά (18/10) αποτελέσματα:
Ζάλγκιρις Κάουνας – Βίρτους Μπολόνια 68-65
Αναντολού Εφές – Βαλένθια 91-92
Φενέρμπαχτσε – Βιλερμπάν 84-61
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Μονακό 78-70
Μπάγερν Μονάχου – Μπαρτσελόνα 73-84
Παρτίζαν – Αρμάνι Μιλάνο 75-80


Σημαντικοί αγώνες για ΠΑΟΚ και Προμηθέα

Ο ΠΑΟΚ και ο Προμηθέας ρίχνονται και αυτοί με την σειρά τους στις ευρωπαϊκές τους μάχες σε Basketball Champions League και EuroCup αντίστοιχα.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Σάσαρι (19:30, Cosmote Sport 8 και LIVE από το SPORT24) για την 2η αγωνιστική του BCL ψάχνοντας την πρώτη του νίκη στην διοργάνωση.


Την ίδια στιγμή, ο Προμηθέας υποδέχεται την Γκραν Κανάρια (19:30, Novasports Prime και LIVE από το SPORT24) για την 2η αγωνιστική του EuroCup, ψάχνοντας την 2η νίκη του στην διοργάνωση.


Ώρα Κυπέλλου Ανδρών

Το Κύπελλο Μπάσκετ Ανδρών συνεχίζεται σήμερα (19/10) με την 2η αγωνιστική της Β’ φάσης, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει εφτά αγώνες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Δ. Βικέλας 18.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αμύντας Στρέμπας-Ζιώγας-Χριστοδουλάκης (Ζερβούδης)
Κοντόπευκου 19.30 ΚΑΠ-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Αναστασίου-Φραγκούλη-Αντωνιάδης (Λιμνιάτης)
Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-Ελευθερούπολη Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Παπαθανασίου (Δραγκίογλου)
Λ. Παπαδόπουλος 19.00 Σταυρούπολη-Ηρακλής ΚΑΕ 2022 Μπακάλης-Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης Β. (Τοζακίδης)
Αντ. Τρίτσης 17.00 Παπάγου-Αγρίνιο Καραβίτης-Τσαχάκης-Καλογερόπουλος (Αναστασίου)
Ευόσμου 18.00 Αίας Ευόσμου-Καβάλα Ταρενίδης Στ.-Παπαγερίδης-Χατζημπαλίδης (Παπαδόπουλος Νικ.)
Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Πανερυθραϊκός Μηλαπίδης-Σκαλτσής-Σιδέρης (Σταμάτης)



Διαβάστε τη συνέχεια: sport24.gr